PRACOWNIA

Barlickiego 26/28. Dawna ulica świętej Tekli, jedna z najstarszych w Tomaszowie. W tle pałac tomaszowskiego fabrykanta Moritza Piescha. Zbiory Jerzego Pawlika Fundacja Pasaże Pamięci serdecznie zaprasza do swojej Pracowni mieszczącej się przy ulicy Barlickiego 26/28 w Tomaszowie Mazowieckim na cykliczne warsztaty prowadzone przez edukatorów i artystów z całej Polski. Dawna ulica świętej Tekli, przy której pracujemy to postindustrialna przestrzeń związana z bogatą, fabryczną historią miasta. Pracownia ma być miejscem twórczych działań edukacyjnych oraz artystycznych kierowanych do wszystkich grup wiekowych. Budujemy wspólnie Pasaże Dziecięce, Pasaże Dla Młodzieży, Dorosłych i Seniorów. Naszą ofertę kierujemy również do szkół i przedszkoli, które chcą by ich uczniowie zgłębili wiedzę na temat wielokulturowej historii Tomaszowa (poprzez prelekcje, interaktywne warsztaty, spacery edukacyjne).

Fundacja składa serdeczne podziękowania Państwu Katarzynie i Stanisławowi Fila za współdzielenie przestrzeni kultury.

Fundacja zaprasza placówki oświatowe i kulturalne do współpracy – oferuje warsztaty z obszaru edukacji regionalnej oraz pedagogiki przeciw wykluczeniu.

Fundacja gorąco zachęca wszystkich edukatorów do korzystania ze zbiorów, jakie posiada:

Bajka inspirowana twórczością Bolesława Leśmiana [Projekt Ludzieńki]

bajka

Muzyczno-literackie audioprzewodniki po międzywojennym Tomaszowie [Projekt Palimpsesty]

SPACEROWNIKI

 

 

Opowieści o dawnym Tomaszowie [Projekt Archiwa Rodzinne]

ARCHIWA

 

Questy związane z dawnym Tomaszowem [Projekt Membrany]

do-pracowni

Wirtualna wystawa Miasto-Fabryka [Projekt Membrany]

MIASTOfabryka

 

 Pracownia edukacji wielokulturowej

Podczas wspólnych warsztatów będziemy pracować nad naszą wyobraźnią, kreatywnością, zdolnościami interpersonalnymi i empatią. Poznamy stary, przedwojenny Tomaszów oraz historię naszego regionu. Będziemy się edukować za sprawą zabawy, wprawek dramatycznych, prac plastycznych i teatralnych. Warsztaty zostaną zakończone wieczorem artystycznym z udziałem rodziców.

Adresaci: dzieci w wieku 5-12 lat

Terminy: 17 lutego, 3 marca, 24 marca, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 12 maja, 26 maja, 9 czerwca 

Godziny: 10.00-12.00

Koszt: 160 zł

Zapisy do pracowni przyjmujemy w terminie do 31 stycznia telefonicznie: 695-175-928 lub mailowo: fundacja.pasazepamieci@gmail.com 

Prowadzenie:

Justyna Biernat – doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytyk teatralny i pedagog teatru, autorka projektów edukacyjno-artystycznych Fundacji Pasaże Pamięci 


Pracownia teatralna

Podczas wspólnych warsztatów twórczo-teatralnych będziemy pracować metodą improwizacji oraz technikami dramowymi i teatralnymi. Program zostanie dostosowany do potrzeb całej grupy, abyśmy mogli zbliżyć się do siebie, rozwinąć swój potencjał i kreatywność. Spotkania zakończymy wydarzeniem artystycznym, o kształcie którego zadecydujemy wspólnie. Warsztaty kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych aktorstwem, jak również innymi dziedzinami artystycznymi (na przykład pisaniem).  

Adresaci: wszyscy w wieku 14+ 

Spotkania: każda środa od 17 stycznia do 13 czerwca (łącznie 20 spotkań) 

Godziny: 16.00-18.00 

Koszt: 400 zł  

Zapisy do pracowni przyjmujemy w terminie do 10 stycznia telefonicznie: 695-175-928 lub mailowo: fundacja.pasazepamieci@gmail.com

Prowadzenie:

Nikolett Gábri – polsko-węgierska aktorka i pedagog teatru, ukończyła studia aktorskie i kurs pedagogiki dramy na Węgrzech, pracowała jako aktorka w teatrach i projektach artystycznych, prowadziła warsztaty i obozy teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży, od niedawna mieszka w Łodzi i kształci się na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika teatru.


Pracownia muzyczna

Podczas wspólnych spotkań Muzyczne Psotniki poznają świat piosenki i odkrywają, że tekst jest w niej równie ważny jak muzyka, a bycie na scenie to nie afiszowanie się umiejętnościami, lecz dzielenie się wrażliwością. Celem spotkań jest wydobycie z każdego dziecka swobody i otwartości scenicznej oraz praca nad wrażliwością, wyobraźnią i kreatywnością. Bardzo ważne dla Muzycznych Psotników jest również to, by tworzyć zgraną grupę, stanowiącą dla wszystkich jej członków wsparcie.

Podczas zajęć:
– pracujemy nad wybranymi utworami indywidualnymi
– uczymy się, jak korzystać z mikrofonu
– poznajemy zasady pracy z głosem
– pracujemy nad dykcją
– ćwiczymy swój słuch i poczucie rytmu
– wykorzystujemy wyobraźnię
– doskonalimy umiejętności pracy w grupie i wrażliwość na drugiego człowieka
– dobrze się bawimy
Zwieńczeniem naszej pracy są konkursy i koncerty.

Adresaci: trzy grupy wiekowe (4-5 osób w wieku 4-6 lat, 7-10 lat, 11+)
Spotkania: niedziele (godziny do ustalenia indywidualnego)
Koszt (materiały do zajęć i organizacja koncertów): 10 zł/mies. – grupa 4-6 lat, 15 zł/mies. – grupa
7-10 lat, 20 zł/mies. – grupa 11 lat i więcej

Zapisy do pracowni przyjmujemy telefonicznie 695-175-928 lub mailowo: fundacja.pasazepamieci@gmail.com

Prowadzenie:
Katarzyna Rychlik – wokalistka i studentka psychologii. Uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Wydziału Wokalno-Estradowego Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i fletu poprzecznego. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające i wokalne z dziećmi. Pracowała pod okiem wybitnych specjalistów m.in. Anny Serafińskiej, Elżbiety Zapendowskiej czy Grażyny Łobaszewskiej.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *